DEKLARACJA

Co roku w ramach kampanii „Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie” organizatorzy, producent alkoholi – firma Diageo i sieć supermarketów Real zbierają od kierowców deklaracje „Prowadzę. Nie piję”. Dlaczego? Ponieważ aż 60% respondentów sondażu wskazało, że mimo ostrzeżeń policji i prowadzonych akcji w Polsce pijani kierowcy wciąż stanowią zagrożenie.

Spośród blisko 43 000 deklaracji zebranych do tej pory, aż 36 000 złożyli klienci punktów sprzedaży alkoholu sieci Real, ponad 6 000 natomiast internauci. Deklaracje poparcia dla idei akcji można było składać na Facebooku, uruchamiając i postując na swoim profilu specjalną aplikację, która symulowała efekty jazdy samochodem  po spożyciu alkoholu. Jej uruchomienie miało zobrazować kierowcom, jak upośledzone mogłyby stać się ich reakcje za kierownicą po spożyciu alkoholu. Aplikacja była dostępna na Facebooku.

Chcę podpisać deklarację:

Popieram kampanię organizowaną przez firmy Diageo i Real i jako odpowiedzialny kierowca deklaruję, że nigdy nie prowadzę pojazdów po spożyciu alkoholu.

Odwiedź nasz fanpage Facebook